כיצד להפוך לחיצת יד סתמית לכלי התבוננות ואבחון אישיות

פורסם על-ידי ב 28 בינואר 2013 ב שפת הגוף והפנים | 0 תגובות

כף היד משמשת מראה לקשרי הגוף- נפש והעיצוב האנרגטי. דרכה נבטת המהות הפנימית, מתגלות הנטיות והכשרונות הטבעיים, כמו גם מעצורים ותסכולים המעכבים מימוש פוטנציאל ומשפיעים על האיזון או חוסר האיזון האנרגטי, הנפשי והבריאותי. מאחר ואנו מצויים בפתחה של תקופה המעודדת ביטוי אישי מחד, והקושרת את חוסננו הנפשי והבריאותי עם תחושת סיפוק ומימוש העצמי, מאידך- הצורך לממש ולהתחבר אל האמת הפנימית הולך ותופש מקום נכבד בסדר העדיפויות האישי.

בפעם הבאה כשאת/ה לוחצ/ת ידו של לקוח לפני סגירת עסקה שימ/י נא לב למספר גורמים משמעותיים שיחשפו, ללא מילים, קוים משמעותיים באישיותו ויקלו על קבלת ההחלטה בעיקר באותם רגעים מהוססים של הרגע לפני. ובכן:

א. האם היד קטנה או גדולה? אם קטנה, או אצבעותיו קצרות- דע/י כי אדם זה נוטה לתפוש קונספציות גלובליות, חושב בגדול ואינטואיטיבי. לכן, הקשיב/י בתשומת לב לרעיונותיו אולם דע/י כי ברגע היישום הוא יעדיף להטיל משימת מימוש הפרטים הקטנים על עוזרו, או עליך… מאחר וטיפול בפרטים מייגע אותו. לעומת זאת אם תלחצ/י יד גדולה ובעלת אצבעות ארוכות- דע/י שמצאת פרטנר המדקדק בפרטים הקטנים והמסוגל לעבוד בסבלנות והתמדה בכל שלבי הפרויקט. 

ב. האם במגע עם היד את/ה חש/ה טקסטורה מעודנת של עור כף היד או גסה?- אם מעודנת- דע/י שזכית בפרטנר מנומס, אדיב, מתחשב… אולם אם התחושה היא גסות וחספוס, זכרי את הביטוי "עור של פיל"… וניצלת!

ג. – Last but not least האם בלחיצה את/ה חש/ה יד רכה או קשה? אם רכה ומלאה- דע/י כי חשוב יהיה לתת לו תחושת ביטחון ומסגרת ברורה מאחר ויד זו מעידה על עידון, רכות, חום רגשי, אך גם מופנמות והססנות… לעומתה היד החזקה (הקשה במקצת) והמלאה תהיה היד שבעליה ישמח ליצור קשרים חברתיים, לפעול בשטח בדינמיקות שונות מאחר ויד זו משדרת יוזמה ופתיחות, ויטליות ובטחון עצמי.

 

באהבה ואור תמר זוהר שיר