טבעות על האצבעות

פורסם על-ידי ב 28 בינואר 2013 ב שפת הגוף והפנים | 0 תגובות

ניתן להתבונן בסוגיית ענידת טבעות ממספר היבטים:

1. הפאן האסתטי האופנתי הקשור בענידת הטבעת: ענידת הטבעת מעצימה את הרושם שהאצבע יוצרת ומהווה אביזר קישוט מוסיף חן.

2. מאחר והאצבעות מהוות נקודות של כניסה ויציאה של אנרגיה (הילינג ניתן להבנה דרך האספקט הזה), הטבעת מהווה, מבחינה אנרגטית, חותם על האצבע שהיא ענודה עליה: היא סוגרת עליה ושומרת על כוחה, ובנוסף- תלוי בחומרים שמהן מורכבת הטבעת- היא יכולה להעניק לה כוח מוסף: חומרים מוליכי אנרגיה הם המתכות בעיקר זהב , כסף ונחושת , והקריסטלים. חומרים שאינם מוליכים אנרגיה – פלסטיק וזכוכית.

3. אנו מוצאים בקשרי גוף- נפש, כי הבחירות שאנו עושים מעוגנות בתת המודע שלנו ובצרכים למלא אחר חסכים, או לשקף מצב קיומי עכשווי. הטבעת נותנת חיזוק לאצבע, (ובעצם למה שהיא מייצגת ברובד הנפשי) כאילו האצבע אומרת – אני חלשה, וזקוקה לחיזוק!!

בתורת כף היד משקפת כל אצבע תחום בחיים שלגביו יצרנו תבניות התנהגות מתוך התנסויות בעבר:IMG_3202 very small

האצבע המורה –יופיטר- קשורה לדמות החברתית שאנו מקרינים בחברה, לצורך שלנו להגיע לעמדת כוח והשפעה בחברה, לשאיפות להנהיג או להוביל תוך קבלת הכבוד והעמדה הראויים. (האצבע ממוקמת בחלק היד שמייצג את העולם המוחצן). כאשר אנו עונדים טבעת על אצבע זו אנו מעבירים מסר ברור כי אנו שואפים לעמדת כוח ואחריות, מתוך סמכות ומנהיגות. (שימו לב לטבעות הענודות על האצבע המורה של אנשי דת וכנסיה , בציורים). מסר זה מודגש במיוחד אם הוא מועבר דרך טבעת ענודה על אצבע יד ימין (הקשורה בצד השכלי-הזכרי-היאנגי)- זהו צורך לדומיננטיות בעולם היומיומי- קריירה, ופחות אם היא ענודה על אצבע יד שמאל (הצד הרגשי- הנקבי- הייני) – כאן יבטא צורך להיות דומיננטי בחיים הרגשיים וישפיע בעיקר על הבית והמשפחה.

האמה- סאטורן- קשורה בצורך שלנו לביטחון והגנה, יציבות ואיזון. היא ממוקמת בין שני העולמות- המוחצן (יופיטר-מורה) והמופנם (שמש- קמיצה) טבעת שעונדים על אצבע זו מלמדת על הצורך הרב של האדם לביטחון ויציבות, והחשיבות שהוא מקנה ליציבות זו, בד"כ – מתוך תחושה – לא מודעת- של אי יציבות וחוסר בטחון! אדם זה יהיה מוכן לדכא חלקים שונים באישיותו למען השיג בטחון זה. טבעת נישואין שעונדים לעיתים על אצבע זו מעידה על כך שאין בטחון בזוגיות ויש צורך נואש להשיג אותו. הקמיצה- שמש (אפולו)- האצבע שמשקפת את מידת ההגשמה העצמית שלנו, ואת הצורך שלנו להגשים עצמנו מתוך אהבה ואמונה בדרך. הקמיצה קשורה לעולם הרגשי, המופנם שלנו, זוהי האצבע עליה עונדים את טבעת הנישואין-מתוך צורך לשקף את הרצון במערכת יחסים בעלת משמעות וסיפוק. חשוב שהטבעת כאן לא תהיה לוחצת ושאפשר יהיה להסירה בקלות. טבעת נישואין "לוחצת", שלא ניתן להסירה מעידה על מערכת יחסים/נישואין חונקת!! נקודה מעניינת לגבי ענידת טבעות בטכס נישואין דתי- בתחילה עונד החתן את הטבעת על האצבע המורה של כלתו- לאמור: מנהג חדש נכנס לחייך, את משנה סטאטוס חברתי מרווקה לנשואה! לאחר מכן מועברת הטבעת לקמיצה, לאמור: ועתה את שלי לנצח!! את מקבלת על עצמך להיות נאמנה רגשית רק לי! ואני ואבטיח לספק אותך בזוגיות זו!!

הזרת- מרקורי- קשורה בתקשורת על כל גווניה-, יכולת ההבעה העצמית ויצירת תקשורת בין אישית, כושר שכנוע ויחסי ציבור. בנוסף היא משקפת את הצורך שלנו באינטימיות וזוגיות כמו גם את העכבות בהקשר לכך. טבעת על אצבע זו תשקף מעצורים פנימיים ביחסים אישיים ואינטימיים. כגודל הטבעת- כגודל הבעיה!, במיוחד על היד הימנית . ביד השמאלית משמעות הטבעת היא יותר ברובד הרגשי של הכרת הצרכים המיניים.

האגודל קשורה במערכת כוח הרצון וההוצאה לפועל. היום מקובל על הנוער לענוד טבעת על אצבע זו ואני סבורה שזה קשור בצורך שלהם לחזק את הרצון ולהדגיש את האינדיבידואליות שלהם מול עולם המבוגרים. אם נפגוש טבעת ענודה על אגודל אצל מבוגר- קרוב לודאי שהצורך דומה , אך כאן אפשר לדבר על חסכים ואולי עכבות בנדון. אנשים שאינם עונדים טבעות כלל הם אנשים שזקוקים לחופש באופן מוחלט. הם נהנים מביטחון עצמי יציב ויש משהו פשוט בהתנהלות שלהם לגבי מראם החיצוני.

 

באהבה ואור תמר זוהר שיר